fbpx

Vsetín – Motor.. takový zápas pokaždé…


Náš zápas s Motorem označujeme sami pro sebe jako domácí nejatraktivnější zápas podzimu. Top sezóny bude samozřejmě ten mezi svátky o vánocích. K Lapači přicházíme víc než hodinu před zápasem a už jsou zde k vidění zástupy fanoušků obou dnešních soupeřů. Také zde poskakuje jakýsi trouba v kostýmu kočky nebo co,prý maskot MONETY bank na dnešní utkání, okamžitě mu však mírně naznačujeme, že takového kašpara ve stylu děvky z Třince u stadionu nestrpíme, natož pak v jeho útrobách. Fanoušci Motoru si kupují drobnosti ve vsetínském fanshopu, fotí se společně s těmi domácími a vyměňují si s nimi suvenýry(fanklubácké špíny). Nějak víc si toho nevšímáme, do doby, kdy se tito fans svévolně procházejí přímo před vchodem do našeho kotle. Při spatření několika hostů u vchodu do našeho sektoru je vyslána menší delegace, aby jim vysvětlila, že takhle by to nešlo a ať si jdou šaškovat společně s těmi vsetínskými před vchod na sezení, čili před vchod do sektoru hostů. Jinak by taky mohli odejít bez symbolů(nějak jsme dneska hodní nechápu). Některým Motorákům by se také jistě nelíbilo, kdyby se přímo před vchodem do jejich sektoru, procházeli nějací hosté. Do startu zbývá několik málo minut a celý stadion, včetně sektoru hostů (kolem 150 kusů)je solidně zaplněn. My se rozhodujeme oba tábory trošku pohecovat a tak spouštíme chorál JEBAT MOTOR ve stylu gigi di Agostino. Z druhé strany na oplátku přichází hosty oblíbený popěvek zapalte Vsetín, který si mimochodem zazpíváme taky. Rivalita započata a zápas může vypuknout! Na ledě od začátku vysoké nasazení obou mančaftů a ještě větší nasazení tribun. V 1. třetině vytahujeme naší odpověď na pokutu od pana Řezníčka za vhozenou topinku. : Řezníčku, příště tebe cihlou do hlavy i zadarmo 😉

Stadionem jinak panuje atmosféra hodná tomuto zápasu, do doby kdy jde Motor poprvé do vedení. Hosté před první přestávkou ještě zvyšují svůj náskok o dvě branky a support z naší strany klasicky slábne. Jelikož ze zkušenosti vím, jak to u nás letos na tribunách probíhá když se prohrává. Rozhoduji se o přestávce pohecovat ostřílené fanatiky, aby se přidali k nám do kotle, což se mi daří a ve druhé třetině tak můžeme rozjet pořádnou jízdu. I za nepříznivého stavu se k nám přidává čím dál víc lidí, kteří by jinak byli zticha a fandění rozhodně neodpovídá výsledku na ledě, na kterém tečeme už 0:4. My si užíváme naších chvíli na tribuně, co tam předvádíme stojí opravdu za to. Dokonce někteří z nás jdou do půl těla, postupně se přidávají i ostatní a totální fanatizmus graduje víc a víc. Takhle by to mělo vypadat všude za nepříznivého výsledku.

Hosté vytahují mávačky, zpívají, skákají, je vidět že se také dobře baví (za tohoto stavu,ještě aby ne..). Nadstandardní atmosféra trvá až do konce zápasu, ve kterém naše hokejky nakonec prohráli 1:4, my jim i tak poděkujeme za jejich výkon, který i když se prohrálo byl dobrý. Po skončení (to nejspíše bude probíhat po každém zápase) dáme společně se soupeřem najevo, cosi myslíme o panu Řezníčkovy a jeho posílání české hokejové fans scény do prdele. Celkově jsem s dneškem spokojen,ale jednu věc bych chtěl přeci jen připomenout. Po každém prohraném zápase a že jich letos je, čtu na diskusích, jaký to byl strašný výkon, jak by měl tamten hrát v té a té lajně, jak by měl tamten bruslit a tamten zas nebruslit a jak by měl tamten držet správně hokejku v té a té ruce. Já osobně vidím na hráčích obrovskou bojovnost, nevynechají žádný souboj, skáčou do střel i za stavu 0:4, chtějí hrát a moc chcou vyhrávat, jen se momentálně zkrátka nedaří. Všude máme plno trenérů a rozumbradů.. proboha, vždyť náš tým trénuje člověk, co získal titul a srdcem má ke Vsetínu nejblíže a člověk, co získal titulů 5 a je olympijským vítězem, to si opravu někdo myslí že rozumí hokeji víc než oni? Hokej nechme na těchto pánech a sami se radši soustřeďme na to, co ovlivnit můžeme a tím je povzbuzování na tribuně. Hráči to cítí, vnímají a pokud budou vědět, že za nimi stojíme, tak odvedou svou práci na 110%! Já jsem si jistý, že vítězná vlna přijde a přijde brzy, my ale musíme maximálně využít svůj potenciál v ochozech! Ano, pro někoho to je těžké, každý chce vidět svůj tým vyhrávat, ale nic nám nebrání v tom se na tribuně bavit ! Ve středu je Prostějov a kdo může, neměl by váhat!!

napsal: Lišaj