fbpx

Slávia – Vsetín a ztracené 4brankové vedení..


Slavia – Vsetín 5:4 31.1.2018

Na výlet do hlavního města nám připadá opět neatraktivní termín v týdnu. Proto vyrážíme pouze jedním vozidlem ve 4 lidech a s dostatečným předstihem směr Eden. Po bezproblémové cestě přijíždíme ke stadionu zhruba dvě hoďky před zápasem. Nikde není znát, že by se tady měl dneska hrát nějaký hokej, snad jen rezervačky stolů v místním podniku nad ledem nám napovídají, že by zde něco mohlo být. Dáme zde po jedné, někteří i po dvou tankové Plzni a hodinu před zápasem se přesuneme na zimák k našemu sektoru. První co zaujme je množství a stáří policejních antonů před stadionem, nejspíš očekávají obrovské počty ovcomrdů.

Před vchodem proběhne průměrná kontrola na pyro od nadprůměrně mladé security. Snad ještě mladší než v Benátkách. Poté se již ocitáme na téměř prázdném zimáku, zjistíme kde co je, hlavně jedny záchody na celý zimák na úplně druhé straně docela zaujmou. Aspoň že bufet máme poblíž. Jak se blíží začátek zápasu tak se sektor pomalu plní, ač převážně lidmi, které vidíme poprvé v životě a přišli se asi jen podívat, jinak si nedovedu vysvětlit, proč se do fandění zapojuje zhruba jen třetina přítomných ovcomrdů. Nakonec se v sektoru schází něco kolem 152 ovcomrdů.

Na ledě do poloviny zápasu paráda, a tak taky vypadá podpora z hlediště, která každým gólem narůstá. Po prvním gólu domácích snad poprvé v zápase slyšíme, že tu nejsme sami, avšak dokud se domácí nedostanou do vedení tak se o nějakém fandění z jejich strany mluvit ani nedá. Na ledě to dopadá tak jak to dopadá náskok 4:0 v půlce zápasu a navíc venku by se ztratit asi neměl. Proto hráčům jen symbolicky zatleskáme, že bychom jim měli děkovat snad ani nikdo nečekal a odebíráme se k autu a následně k domovu.

napsal: Ufon