fbpx

Povedený výjezd do Přerova!!


Přerov – Vsetín 4:3sn. 27.1. 2018

V pátek večer, na poslední chvíli se dozvídáme že nám České dráhy i za doporučení PČR vypravují dvě soupravy na cestu do Přerova, vlakem už to hecujeme delší dobu, sám jsem zvědav, zda to k něčemu bylo či ne. Při příjezdu vlaku do Valmezu už z dálky vidíme vlát šály a vlajky z oken, nakonec jsou k našemu překvapení plné né 2, ale 4 vagóny,nás nastupuje asi 50, celkově pak může jet něco kolem 150 lidí podporující žlutozelenou. Ve vlaku má téměř každý pulitra, někdo i třílitr, ten padne během 10 minut. Doprovázejí nás i bubáci v černém, ti jsou dnes velice tolerantní, nevadí jim jak dým cigaret, tak bouchnutí nějaké té srandy na nástupišti. Snad v každé zastávce přistupují další a další ovcomrdi, kromě Valmezu nejvíc asi v Hranicích n. M. ,přes 20ks, respekt ! V Přerově už čeká velmi početný kordon mužů zákona, ti jsou taky kupodivu dost v klidu a tak po cestě za zpěvu chorálů hoří a bouchá vše možné i nemožné. Až na jednu nemilou nehodu, o které se zde nebudu více rozepisovat, cesta probíhá naprosto v pohodě, v dobré náladě všech přítomných.

Pyropárty rozjíždíme i před bránou k sektoru hostů, dnes to skutečně vypadá na solidní jízdu. U sektoru rozdáváme zelené pláštěnky, kterých jsme si dovezli 200, půl hodiny před zápasem však není, stále chodícím lidem co rozdávat. Dnešní počet jsme poněkud podcenili, mám strach aby to nemělo vliv na náš support, který u nás při větším počtu bývá horší. Při nástupu hráčů roztahujeme choreo, na kterém je vyobrazený holohlavý fanatik na pozadí klubového znaku, s nápisem HRR NA NĚ !!! . Pod plachtou pak všichni v zeleném. Choreo se povedlo i když byly obavy kolik lidí dorazilo do kotle s onou zmíněnou pláštěnkou, když nebylo co rozdávat.


https://www.youtube.com/watch?v=X4xcEE4nZvM

Z počátku jsou na tribuně, co do hlasitosti síly zdá se vyrovnané, snažíme se fanatizovat i po obdržení branky, hokejky dnes bojují, je vidět že je to přeci jen trošku jiný zápas než obvykle, hrajeme s Přerovem, nevraživost se z tribun pokaždé přenese i na led. Takové zápasy s nádechem derby jsou prostě nejlepší. Náš support jde mírně dolů v polovině zápasu, kdy jde Přerov do vedení o dvě branky, tribuny se poprvé více probouzejí a teď se ke kotli přidává i většina stadionu. V Přerově jsme nevyhráli snad 10 let a tak nás výsledek moc netrápí a snažíme se bavit po svém, když pak hokejky během jedné minuty srovnávají stav, tak u nás propuká pořádný fanatizmus. Přerovské publikum je pochopitelně opařené, čehož využíváme a v tuto chvíli jsme i dle slov jednoho našeho z realizačního týmu jako doma. Do konce třetiny naši ještě otáčejí a do druhé přestávky se jde za stavu 2:3. Nadopováni děním na ledě neustáváme fandit ani několik minut po skončení třetiny.

O přestávce zkouší u plotu provokovat párek nahecovaných Zubrů, za což jsou náležitě odměněni dvěma ovcomrdy. Ve 3 třetině jedeme hned od začátku, dole u vlajek pak banda podnapilých ovcomrdů poguje jako na metalovém koncertě, to že z hokeje mají hovno je vůbec netrápí, zbytek sektoru hlasitě fandí, skáče, mává šálama, nebo pláštěnkou, atmosféra je z naší strany parádní, o přerovských moc vědět není. Opravdu si myslím že to tu oproti 2.lize celkem upadlo, jako by se lidi tady s postupem do 1.ligy až moc uspokojili. Výjezdy však mají přerovští stále kvalitní, předvedli to i 2x u nás. Vědět o sobě dávají až při vyrovnávací brance na 3:3, teď je na ledě peklo, žlutomodří naše hokejky točí, začíná se i více přiostřovat, vysokému tempu Zubrů naši odolávají a zápas jde do prodloužení. Bod je dnes jistý s čímž jsme spokojeni. Čekání na prodloužení si krátíme starými chorály, z Přerovské strany je ticho, jako by je ta ztráta jednoho bodu dnes mrzela. Zápas nakonec prohráváme na nájezdy. Hokejkám samozřejmě poděkujeme za bojovný výkon, minimálně ten bod si dnes zasloužili. Dva od nás ještě jdou před úplným koncem ven, aby mohi spočítat všechny ovcomrdy a vybrat nějakou korunu na choreo(celkem se vybralo 9.542,- Kč, 2,20 Euro, 1x 100,- stravenka, 1x trsátko na kytaru díky), úzká ulička u stadionu je k tomu ideální. Na telefonu se nakonec zastaví počet na cifře 367, tolik nás tu bylo naposledy na finále 2.ligy,nádhera 🙂

Venku je celkem klid a tak se uchylujeme k vlaku, u místního pavlačáku probíhá tradiční škádlení s menšinou, ti se nenechají zahanbit a někteří z nás dokonce schytají kýbl vody, tak snad byla čerstvá z kohoutku 🙂 . V Albertu doplňujeme tolik potřebné zásoby na cestu domů. Co mě dnes nejvíc překvapuje je počínání policajtů, ti na nic nereagují, jsou tu skutečně jen kvůli doprovodu, dokonce nijak neřeší ani obrání pár zubrů o symboly přímo před jejich zraky se slovy dobře ti tak. Jelikož je vše opravdu v poklidu tak nedochází ani k žádnému zadržení, či zpoždění vlaku, tak snad si pánové od policie konečně uvědomili, že pokud nebudou nijak provokovat, ani zbytečně zasahovat, tak se vše obejde bez větších problémů, samozřejmě že jebat do nich bude vždycky někdo, ale tohle prostě musí skousnout, tak jako tomu bylo třeba dnes. HECUJTE SE NA HAVÍŘOV !!

napsal: Lišaj