fbpx

Povedený výjezd do Frýdku


Frýdek – Vsetín 4:3, 2.2. 2019

Dobrých sobotních výjezdů letos není mnoho, tento je však jeden z těch, na který se většina z nás hecuje delší dobu.
Do Frýdku jsme ještě nikdy nevycestovali vlakem a proto volíme tuto variantu. Nic nedáváme znát veřejně, hecujeme jen nejbližší okruh kvalitních lidí a nápad to byl vskutku podařený. Po spousty omluvenkách, máme trošku obavy kolik nás tím vlakem vůbec vycestuje, když se nás na vlakáči ve Valmezu schází asi 10 lidí, říkáme si že to žádná hitparáda nebude.. Z omylu nás rychle vyvádí vlak přijíždějící ze Vsetína, ze kterého se vyvalí slušná banda dobře naladěných ovcomrdů. Odhadem cca 50ti členná banda pospolu vyráží směr FM.
V obou naplněných motorových vagonech, panuje velmi dobrá nálada provoněná slivovicí, na všech je skutečně vidět, že se na dnešní den těšili, důkazem je i to, že dnešní výlet si nenechali ujít i některé výjezdové ,,legendy,, z dávných dob minulých. Po vystoupení z vlaku ihned dáváme znát kdo to dneska přijel a naše ,,sympatie,, k domácím. Ve FM obsazujeme místní nádražku, ze které jsme však nuceni odejít již po hodině konzumování, kvůli místní soukromé akci. Útočiště nalézáme v jedné velmi dobré hospodě poblíž, kde nám provozní vychází ve všem vstříc. Zhruba půl hodiny před zápasem se vydáváme na stadion. Doprovází nás jeden anton četníků, kteří vypadají
jakoby zrovna vyšli z akademie.. Po cestě samozřejmě zahoří nějaká ta dýmovnička a čím více se blížíme k zímáku, tím více dáváme najevo svojí přítomnost. Dáváme si pozor na kolemjedoucí auta, jestli se náhodou nějaké neodhodlá najet do davu pochodujících ovcomrdů, což byla jediná akce ke které se FrýdeckoMístečtí odhodlali za roky našeho soupeření, ikdyž být v jejich pozici, asi bych taky před Lapačem nechal na cestě vzorek pneumatik
svého vozu.. Docházíme ke stadionu, dáváme najevo co že jsou domáci zač, bereme to přes domácí ti nám jen dělají dálnicí k pokračování k našemu sektoru(ostuda).


Na stadioně probíhají důkladné kontroly, v sektoru už se nachází početná skupina vsetínských, vyvěšujeme vlajky a čekáme do utkání. Je 10minut do začátku domácí tribuny jsou prázdné a tak začínáme, kde pak jsou ti všichni příznivci Třince. Naše hokejky nastupují a my startujeme svoje představení na tribuně. První třetinu nám to jde i díky stavu na ledě. Ve druhé třetině dáváme prostor pro mladé, aby ukázali taky svou kvalitu. Ve 3tí třetině bereme opět věci do svých rukou a tak to trochu rozjíždíme. I když se pro nás utkáni nakonec obrací v prohru, my si to užíváme po svojem. Po zápase si vyslechneme od domácích jací jsme to valaši a tak už se naše vlaková banda nemůže dočkat odchodu ze stadionu a slyšet oný popěvek z lepší vzdálenosti. Říkame si že se konečně domáci hecli?? vůbec!!
Všichni pěkně pohromadě v jedné bandě, vyrážíme vstříc domácím(cca 30-40lidi). Jakmile se dostáváme před vchod domácích, narážíme pouze na pár kousků z místního ,,tvrdého jádra,, ,se kterými chceme pokecat o tom,jací že jsme valaši, místní si s námi však moc povídat nechtějí a po krátkém vysvětlování radší utíkají, rozhovor (naštěstí pro domácí) ukončuje PČR, bere nám jednoho člověka, který je po půl hodině propuštěn. Někteří dostanou na cestu pěknou salvu pepřákem a bereme se do na začátku zmiňované hospody. V dáli za policejními auty ještě slyšíme některé domácí jak nám krasně zpívají, proč jste nezpívali když jste měli možnost? Hrdinové! V hospodě probíhá velkolepá párty, zpívá se a pije o sto šest, zazní i pár odpovídaček s druhou polovinou knajpy, na nikom není znát že by ho dnešní výsledek nějak trápil, všichni si užívají povedený výjezd, kterých letos není mnoho.
Cestu zpátky s námi jedou i strážci zákona, na naše poměry a za poslední dobu co jezdíme, snad největší seskupení četníku až na Vsetín. Do naších měst dorážíme po 23hodině. Dík vlakové soupravě i když někteří byli mladších ročníku že se nebáli a vyjeli s námi, ukázat frýdecko-třineckým že tu pořád ještě jsme. Forever Vsetín!!
napsal: Lišaj a Čert