fbpx

Povedený výjezd do Budějovic!!


České Budějovice – Vsetín 8:0 (so 4.11.2017)

Konečně nějaký zajímavý výlet vychází zase na sobotu a jelikož to prý na play off moc nevypadá, je tento mač označován jako výjezd sezony. Inu je to o cosi dál než do valmezu, takže se i přes všemožné hecování nedá předpokládat nějaká rekordní účast. Jsme tak trochu v očekávání, kolik nás vlastně vyjede. Dost lidí jede auty, my si to razíme, kdysi moderním, autobusem se srdíčky. Od Lapače výkop už o půl 10, vyjíždíme tedy včas a bez komplikací, teda krom toho, že jede i Váša. Ještě se objevilo na poslední chvíli info, že může jet a údajně i pojede jeden internacionál z Dánska, ale asi byl jak Dán takže nic z toho. Sestava v buse řekněme rozmanitá, ale i tak docela kvalitní, všeho dost, hlavně rumu a gořalky. Cesta nám ubíhá docela dobře, u Brna nabíráme ještě pár slušňáků, jeden aby je do chlastání nutil a málem by ho umravňovali, ale tak nic s čím bychom si neporadili. Bavíme se různě, Rumcajs třeba umísťuje nálepky na polonahá dívčí těla, terorista v oranžové paruce likviduje rum, pan nesmrtelný zahajuje protestní spánek. Nezapomněli jsme ani na kamaráda z Branek a posíláme mu malý pozdrav – jistě zahřálo u srdíčka:-) Trochu nás zdržuje Kája, která chce pořád zastavovat, ale jsme ohleduplní a jako správní gentelemani ji v tom podporujeme svými hlasivkami.

Do Budějovic přijíždíme s dostatečným předstihem tak se vydáváme za zelenáčema na pivo. Cestou stíháme pár foteček a přidávají se k nám další vsetínští co dorazili auty, takže se do hospůdky tak tak namačkáme. Někdo tam zmatkuje, že na nás kdesi venku čeká 20 nebo dokonce 30 motoráků. Nevěnujeme tomu pozornost, vlastně nebylo čemu. Venku nás čeká akorát družina dementních četníků, jdeme kolektivně na stadion, chováme se naprosto nekonfliktně, přesto policejní anton začíná najíždět do lidí, vyskakují zakuklenci a bezdůvodně mlátí pendrekem pána kulhajícího o francouzských holích, tak asi nějak takhle chtějí kultivovat ty hokejové fanoušky.. Nemá smysl to řešit tak jdeme na hokej. U vstupu nás nikdo nešacuje, takže gořalky je všude dost. Jeden bufet na 6 a půl tisíce lidí je podle mě zase málo, ale tak hlavně že mají nad ledem kostku.

V sektoru se nás schází něco kolem 150ks, z toho 3 spící. Domácí vytahují choreo a asi 5 bubnů, po většinu zápasu hlasitě fandí, ale čekal jsem od nich víc. My se rozjíždíme na prudko, už v první třetině jde pár ovcomrdů do půl těla, pořádně fandit začínáme hlavně v druhé třetině, když je nám jasné, že výhra nám těsně unikne. Poslední třetinu už je to z naší strany neskutečná jazda a vyrovnáváme se i domácí velké přesile. Máváme taky balonky a všude plno papírků jako za mlada. Co se ovšem povedlo nejvíce, je nový chorál, ten rozjíždíme dokonale na konci zápasu a nepřestáváme ani po závěrečném hvizdu. Motoráci si ani pořádně neodbyli děkovačku, spíš čumí po nás a natáčí si na mobily naši křepčící bandu. Domácí fans postupně opouští stadion, my si svůj chorál pějeme směle dál. Asi patnáct minut po zápase toto naše peklo končí, dokonce ani mně už to nepřijde normální, ale bylo to skvělé a tímto všem zúčastněným děkuji – jste magoři. Na zpáteční cestě busem postupně přestáváme chlastat a začínáme chrápat. Před cílem přestáváme chrápat a začínáme si vzpomínat – no a kdo si ještě nevzpomněl, ten si to teď přečetl.

napsal: Normál