fbpx

Playoff ve Varech


  1. a 28. 2. 2018

Po výhře v Třebíči a proklouznutí z osmého fleku do play-off nemáme času nazbyt a urychleně se začínáme párovat a rezervovat noclehy v Karlových Varech. Předem neplánované akce jsou vždy nejlepší, proto hned v neděli rezervujeme ubytování a těšíme se na další „víkend v týdnu“. Kalendář ukazuje úterý 27. února, hodinky devět ráno, teploměr mínus hodně a my vyrážíme na druhou stranu republiky podpořit hokejky v tolik vytouženém čtvrtfinálovém boji. Naše čtyřčlenná posádka (včetně řidiče) se vzhledem k mírné konzumaci alkoholu, nedožaduje častých čůracích zastávek, a tak s pouhými dvěma pauzami dorážíme kolem půl čtvrté do lázeňského města. Z našeho ubytování, kde máme k dispozici luxusně vybavený byt 2+kk, jsme vyloženě nadšeni. Člověk si až pomyslí, že tolik krásy je pro nás až škoda. Máme k dispozici zdarma bazén a za menší poplatek i vířivku. Ale při vzpomínce na Benátky a prvotní nadšení z hotelového bazénu, jsme si byli jistí, že z důvodu věnování se alkoholu, bazén nejspíš nevyužijeme ani zde.

Po prozkoumání celého bytu, se vydáváme směrem ke KV aréně, což jsme měli asi 10 minut pěšky. U zimáku se ocitáme více jak hodinu před zápasem a zažíváme první a zdaleka ne poslední šok. Vzhledem k tomu, že naše čtyřčlenná sebranka, byla nejspíš široko daleko jedinými živými tvory v prostoru arény, tak se začínáme obávat, zda jsme vůbec na správném místě.

Kroužíme kolem arény jako supi hledající kořist, jen s tím rozdílem, že my hledáme nějakou knajpu, kde se trošku občerstvíme před zápasem. Nakonec nacházíme! Pizzerii u Arény, kde jsme nakonec trávili volné chvíle celé dva dny. Tato útulná pizzerie s výhledem na tréninkovou plochu se postupně začala barvit do zelenožlutých barev, což nás ujišťuje, že jsme na správném místě. Po ochutnávce místní točené Plzně a přivítání se s ostatními členy zelenožlutého stáda, se přesunujeme na zimák. Druhý šok, tentokrát příjemný, jsou absolutní nekontroly při vstupu. Kdyby to býval člověk věděl, tak si tu dvoulitrovou petku s vínem vezmu do kapsy J.

Po prozkoumání našeho sektoru zjišťujeme tři výhody této nové arény. Bufet a WC na každém rohu a hlavně teplo, což v těch mrazech, které tou dobou panovaly, nebylo vůbec na škodu. V sektoru pro hosty se nás schází cca 60 až 80 ks (kdo to má počítat…Jiní to za nás určitě mile rádi spočítají). Klobouk dolů před všemi ovečkami, které v pracovní den dali přednost hokeji před prací.

I přes nepříznivý stav na ledě naše skupinka nepřestává fandit. Udivují nás však domácí fanoušci, kteří i přes vedoucí stav svého mužstva neudělají víc, než občas zatleskají papírovými tleskačkami (které doufám, že nikdy nikoho nenapadne na Lapači zavést). Samozřejmě pár výjimek se najde, ale je to zoufalý počet, stejně tak jako návštěvnost v KV aréně, která je první den 2786 diváků. Na to, že se hraje play-off, bychom čekali jiné číslo.

Po prohraném zápase poděkujeme našim hokejkám a odebíráme se zpět do pizzerie, kde se držíme zuby nehty až do zavírací doby.

Poté se taxíky přesouváme do města poznávat zdejší kulturu pohostinství, zavřeme další knajpu a pokračujeme dále do centra. Někteří jedinci si přidávají do programu degustaci nejpálivější feferonky na světě. Z drsných ovcomrdů se po požití této delikatesy rázem stávají krotcí beránci a naše ovečka, které to vůbec nic nedělá tak rázem odrovnává 8 ovcomrdů z 10. Cesta zpátky na hotel je tak rozmazaná, že vlastně není o čem psát.

Ráno po probuzení někteří začínají tam, kde přestali večer, jiní jdou do blízkého obchodu pro snídani a další dál spí. Vzhledem k těžkým stavům, které jsme prožívali večer a nad ránem se rozhodujeme, zda jít do města za kulturou nebo zkusit bazén. Válení se v bazénu nakonec vyhrálo.  Nutno říct, že to byl jeden z nejrozumnějších nápadů za celé dva dny.

Tento sportovní výkon nás opět staví na nohy. Tak jak předešlý den se odebíráme zhruba hodinu před zápasem do známé pizzerie a posléze na stadion a do sektoru. Vyzvedáváme buben s vlajkami z kabiny hráčů a míříme do sektoru. Ten je zaplněn podobně jako předchozí den. Fandění je však velice ponuré a ani zdaleka nedosahuje síly jako předešlý den. Z části za to může výkon na ledě, kde jasně prohráváme a z části za to může předchozí těžká noc, takže se není čemu divit. O náročnosti předešlého dne všech oveček informuje i kostka nad ledem, která občas zabere nějakou tu naši celebritu při totálním vyčerpání. Takže i přes trpký výsledek na ledě, se opět bavíme po svém. Po konci zápasu poděkujeme hokejkám a vydáváme se na večeři do naší známé pizzerie, ale nějaký picí výkon už nepředvádíme.  Poslušně se rozcházíme ke svým příbytkům, abychom moc netrpěli na dlouhé cestě zpět na Vsetín. Ti, kteří mají dost sil, zajdou navštívit ještě bazén se saunou a poté poslušně do postele.

Ráno po vyklizení hotelu se jedeme ještě podívat do města, které jsme původně plánovali o den dříve. Zjišťujeme, jak vlastně vypadá v denním světle a nabíráme nějakou tu minerální vodu pro příbuzné, aby se neřeklo.

Domů dorážíme kolem 16:00 hodin plni nových dojmů a skvělých zážitků. Určitě nikdo z nás nelituje dalšího „víkendu v týdnu“.  Jen více takových.

napsali: Ufon a Gábi

Závěrem děkujeme všem, kteří nás v sezóně podpořili jak finančním příspěvkem a nebo nákupem naších suvenýru, veškerý zisk putoval klasicky do materiálu na choreo a dalších vybavení co k podpoře našich hokejek potřebujeme. Sezóna skončila ale my se pomalu připravujeme na tu novou, i vy nám můžete pomoct a zaslat nápady na nové vlepky nebo choreo, kterých není nikdy dost (nemusí být graficky zpracované, stačí jen textový návrh), posílat na email: info@ovcomrdi.cz