fbpx

Návštěva MS v Dánsku 2018, Česko-Slovensko


MS v Dánsku 2018 Česko-Slovensko
Někdy koncem března se na fotbale U21 Česko-Chorvatsko bavím s fanoušky o MS v hokeji a já se ten den naplno rozhoduji že pojedu. Máme tady slunečný květen a sním začínající mistroství světa v Kodani. Celý týden panuje skoro tropické počasí takže cesta na sever přijde vhod.

Máme tady pátek a já ve 14:00 vyjíždím směr Olomouc, kde budeme nastupovat do autobusu. Cesta se docela vleče nabíráme fanoušky v Brně, Jihlavě a v Praze. Tam přijíždíme před kolos O2 aréna, kde už je asi 7 Českých autobusů. Za Prahou už je cesta konečně prázdná a tak se ozývá známá hláška 120…. V autobuse se konzumuje pivo za pivem do toho valašská slivovice, rum, zelená přitom nám hraje film v televizi ….. Snažím se usnout ale prostě to nejde. Před pul 5 přijíždíme do Rostocku, ze kterého budeme trajektem v 6 vyplouvat. Na trajektu je to přeplněné Čechy. Dám si klobáskový poločas za 8 euro. Kolem 10 dojíždíme do Kodaně a já pozoruji první Dány ?
No spíše imigranty kterých je tady plno. Kolem cesty je neskutečný nepořádek hnus v tomhle jsem velmi zklamán. Pozoruji první gafity fotbalových fanoušků FC Kodaň bohužel taky poslední.
Do hokeje je spousta času a tak každý tráví svůj čas po svém, exkurze a další návštěvy krásného města.

Ve městě potkáváme stovky nebál bych se říct tisíce Čechů jsem velmi
překvapen. Bohužel lidé mají na sobě dresy Budějovic, Přerova, Znojma, Komety, Litvínova ……. proč ??? Kurva hrajeme my ČESKO! klubové symboly si nechte doma na svůj tým. Taky potkáváme plno krasných severských žen. Po prohlídce tohoto krasného historického města míříme jistě ale pomalu ke stadionu. Poté míříme do fanzóny u brány 2 securitáci, v jedné ruce držím jedoho Radegasta a v druhé igelitku s flagou, kontrolujou mě jenom od oka 😀 Ve fanzoně visí plno Českých vlajek nejzajímavější je Pelta ven!!

Ve fanzóně je nejvíce Čechů, Slováků, Švýcarů poté i pár Rakušáků, Finů. Co mi ve fanzóně chybí to je promítání hokeje, který právě probíhá v aréně. Mířím do fanshopu na suvenýr v podobě puku za 80 DKK.

Poté si dávám sraz s dalším fanatikem od nás. Společně konzumujeme slivovici, které máme dostatek. Nikde nejsou skoro žádní policajti. Hodinu před zápasem míříme do haly, kde si přes plot všímáme našich hokejistů tak je pozdravíme a taky pozdravíme našeho odchovance Jaškina, který se fotí i s naší flagou.

Při vstupu do haly probihají směšné kontroly, kde pronášíme i slivovici věšíme flagu Valašska a vylepíme pár nálepek. Bohužel na stadionu za oběma bránami už straší 2 vlajky Komety, borca který vypadá že nebude fanklubák se ptáme jestli je to v pořádku a prý jo, tak padnou ostřejší slova vlajku mu zakrýváme Českou vlajkou. Těsně před
zápasem kupuji 3 velká piva za 225 DKK. Stojíme na malé tribuně za branou a s kluky s Boleslavi se snažíme v 10 lidech fandit každý na nás nadává že přes nás nevidí tak jim odpovídáme že jsme přijeli na hokej a nepřišli do kina!

Druhou třetinu se rozhodneme jít fandit na druhou stranu kde stojí Čeští fanoušci pohromadě. Bohužel
i ve svých klubových dresech proto si stoupáme na kraj tohoto kotle to se zase nelibí jednomu hokejistovi který kdysi hájil barvy Vsetína, teď hrajícího dlouhé létá ve Zlíně, taky má tohoto klubu suvenýr na sobě…. Aréna je velmi moderní a krasná, ale já mám raději ty klasické zimáky kvůli akustice. Hokejisti nám radost moc
nedělají, skoro celý zápas prohrávají, když 9 sekund před koncem vyrovnáváme vzniká neskutečná radost tisíce Čechu v aréně, která byla z většiny zaplněna našimi příznivci. V prodloužení otáčí zápas náš ogar Dima který nám přijede zamávat přímo pod flagu, poté si zazpíváme naši hymnu a můžeme opustit arénu a taky Dánsko. Snad se jednou dočkáme na hokejové repre kotle jako na lvíčatech. A proto 5.9. 2018 směr San Marino na U21, kde se projekt vlajkonoši chystá 🙂

napsal: Kašpy