fbpx

15.9. Vsetín – Havířov 2:3sn.


15.9. Vsetín – Havířov 2:3sn

První domácí kolo nám los přidělil nejméně atraktivního soupeře ze všech a proto bereme špíl s Havířovem jako ostré zahájení domácí sezony. Rozlosování k nám letos celkově není moc přívětivé a kromě úvodního výjezdu do Prostějova je Havířov doma asi to nejzajímavější v tomto měsíci, kor když vedení vyměnilo výjezd do Poruby, potažmo do jejich azylu ve vítkovické Ostravar Aréně. Jelikož konečně dorazili první várky letošních triček tak sraz dáváme v brzkých odpoledních hodinách v naší knajpě, kde si je rozebíráme a už zde přicházejí první zájemci o trička, poptávka je veliká a je jasné že trika pujdou na dračku. Další prodej máme naplánován až přímo na Lapači od cca 16.hodiny, během chvilky je zde nemalá fronta lidí natěšených že si koupí nový přírůstek do svojí ovcomrdské výbavy, zájem nás samozřejmě těší, nejen že jde o vizualizaci našich fans, ale hlavně tímto přispíváte na chod kotle, takže znovu velké díky 🙂 .

S blížícím se úvodním vhazováním se Lapač solidně zaplňuje, to dá tušit velkou návštěvu a pořádný rachot. Víme o tom že Havířovská zvěř má teď nějaké interní problémy a tak neočekáváme bůh ví jakou invazi, téměř do posledních dnů nevíme zda vůbec někdo přijede,i tohle byl důvod proč jsme si nepřichystali žádnou větší domácí prezentaci. Před úvodem však hosté přicházejí do svého sektoru a není jich zrovna málo, (dle jejich reportu 66 ks). Věší 3 zástavy, jednu velkou Havířovská Zvěř, jednu malou HZ a zastoupení má zde i Mladá Zvěř.

Pohled na jejich sektor mi vytvoří na tváři úsměv v tom smyslu, že to přeci jen nebude jako s Kadaní a na tribuně bude konečně konkurence. Oba tábory jsou nahecované a zápas mohl začít s atmosférou hodné tomuto střetnutí. Jak jsem zmiňoval, byť je to pro nás zahájení sezony, tak žádné choreo není, avšak něco jsme si přeci jen přichystali na poslední chvíli. Všichni víme co se v posledních dnech stalo v našem juniorském oddílu, nijak se zde o tom rozepisovat nebudu, poněvadž by to byla kapitola na samostatný report, jednoduše řečeno, svaz s našim klubem opět nádherně vyjebal a my nemůžeme zůstat bez reakce. Proto vytahujeme nápis který vysvětluje co si o jejich verdiktu myslíme, jak už jsme naznačili v Prostějově, je to zkrátka jeden velký CIRKUS! Na místo flagy nad vchodem věšíme nápis že Řezníček je prostě p*ča, ten nám však za chvíli ztrhávají činovníci klubu.

Co se týče fandění, tak to v první třetině není vůbec špatné, nám k tomu dopomohla i vedoucí branka, kterou symbolicky vstřelil havířovský odchovanec Tonda Pechanec, proto se po gólu nijak extra neraduje, tohle mu vůbec nemám za zlé, naopak to naprosto chápu, je to sympatické gesto a za něj palec nahoru! Havířovské i přes jejich očividný fanatismus moc neslyším, není divu, u nás je prostě sektor pro hosty takový jaký je a jestliže nepřijede 300 Motoráků jako v loni, tak hosty slyšet nebudeme. Jediný okamžik kdy jsou havířovští vice slyšet je když ve 3.třetině otočí skóre v jejich prospěch, to je pak vidět velká euforie v hostujícím sektoru, naštěstí pro nás to moc dlouho nevydrží a za necelou minutu srovnává stav Radim Kucharczyk, to zase vlije krev do žil nám a ke konci se tak Lapačem nese slušný rachot.

V prodloužení se nic neděje a my nakonec prohráváme na nájezdy. O hokeji toho nemá smysl moc psát, úvod sezóny je takový jaký je a my můžeme pouze doufat, že se hráči nakonec hecnou a začnou se herně zvedat, já osobně strach nemám. Na nás je aby jsme je nadále podporovali jak nejlépe umíme, kritika po 5 kolech si myslím není na místě. Na otázky ohledně triček, další várky budou, jen to nebude hned, výroba zkrátka nějakou dobu trvá, dostane se na všechny, informovat budeme včas. Hecujte se na Třebíč…

napsal: Lišaj