Víkendový dvojzápas doma 13. a 14. kolo

Třebíč
Sobota já přijíždím 40minut před zápasem, je zde už vidět nějaký fans z Třebíče, na to že vedení to vyhlásilo za rizikový zápas tak jen jedno auto acabu. Před stadionem potkáváme legendu vsetínských fans, který nás ihned zachycuje a lije do nás trochu té medicíny a na cestu nám dává další dva litry dobrého moku(Rosťo ještě jednou děkujeme a gratulujeme 🙂 ). Dneska na zápase jsme na zábradlí po dvou zápasech zase dva, ale první třetina vůbec neodpovídá tomu co bychom měli předvést. Proto o první třetině vytahujeme darované medicíny a posilujeme se všemožným způsobem.

Hecujeme starší fanatiky opět o vkročení do kotle což se daří. Během první pauzy se dozvídáme že Hostující fans něco zkoušeli na naše klidnější publikum na sezení, když se jdem podívat tak už je všude spousta bubáku v černém, tak nemáme cenu se ani v daném místě nijak zdržovat. Druhá třetina už je od nás mnohem lepší, podporujeme naše co to jde, kolem koluje pořád nějaký ten alkohol za mě spokojenost. Do třetí třetiny kráčí naše hokejky za stavu 1:2, my se snažíme co to jde(díky těm kteří se zapojili a nenechali jsme se zahanbit na našem svatostánku). Naší to zkoušejí všelijakým způsobem, ale gól nedávají naopak obdrží v samotném závěru do prázdné brány a tak nám nezbývá nic jiného než poděkovat hráčům. Během zápasu se i párkrát pozdravíme s hostujícím sektorem, po zápase i společně pozdravíme pana Řezníčka a pro koho se vůbec ten hokej má hrát. Dneska sektor pro hosty je našlapaný může se tam nacházet cca 100lidi? Ti dneska snad v takovém počtu vyjeli poprvé a naposledy. Doufejme že ne to co u nás dneska předvádí se musí líbit každému fanatikovi. Jedou si svoje i o přestávce, dnešní jejích výkon je Top co u nás v poslední době byl. Po zápase před stadionem mají hosté nachystané dva autobusy, u kterých je nějak moc přefízlováno, muži zákona nešetří dneska pepřákem. Nic zajímavého se jinak neděje a tak se odebíráme do svých hospod.

napsal: Čert

Ústí nad Labem

Po sobotní divočině přichází klidnější neděle, to když k nám přijíždí Ústí, příjezd bonzáků se nečeká (kdo ví tak ví, kdo ne, tomu to může být jedno, Ústečáci určitě ví co je tím myšleno) Po sobotě jsme zničení jako Drážďany po druhé světové, podobně jako po minulém pátku a tak se rozhodujeme zůstat mimo kotel a hecovat to spíše ze schodů. Jelikož hlavní bubeník není schopný udržet v ruce paličky tak se bubnu chopí mladý náhradník, je třeba aby se to také naučil a nutno dodat, že se zápas od zápasu lepší. Na ledě to začíná z ostra, na hokejkách je vidět že chtějí odčinit smolný nezdar ze včerejška a od začátku tahají za delší provaz, na tribunách už to tak veselé není, 1. třetina je pochmurná, povolná, bez fanatismu. Přišlo i méně lidí, což nás ale nijak netankuje, možná spíš tím lépe, aspoň se oddělí zrno od plevele.

I když je hokej kvalitní, tak se skóre v první dvacetiminutovce nijak nemění a stav je 0:0, opravdu se jedná celkově asi o nejnudnější třetinu zatím v sezoně. Začátkem 2.třetiny jdou hosté do vedení a fandění tak jde ještě více dolů, hokejkám se naštěstí brzy podaří vyrovnat, od tohoto okamžiku se rapidně zvedla jak nálada v hledišti, tak tlak našich hráčů na ledě, kteří začínají Ústecké pořádně točit, o 5 minut později skóre otáčí kovaný Vsetíňák David Vítek a tribuny začínají šílet, do přestávky ještě přidá dva fíky Jonák a po dvou třetinách tak můžeme být maximálně spokojeni. Vzhledem k velmi pozitivnímu vývoji utkání se značně vyrovnává hladina alkoholu v krvi z předešlého dne a tak se všichni přítomní hercovníci rozhodují to v kotli opět pořádně roztočit, jelikož začínáme dvojnásobnou přesilovkou, tak pravý valašský fanatismu nastává ještě před vhozením buly. Daří se i hokejkám, které zasypávají Ústeckou bránu jednou střelou za druhou. I když je přáním celého stadionu vytoužená desítka, tak je konečný výsledek „pouze“ 7:2. 5 minut před koncem spouštíme vysoký jalovec, který pokračuje ještě několik minut po konci. Poslední minutu vstává celý stadion a tleská hráčům za velmi povedený výkon, tak snad na něj navážou i v dalších bojích.

Poněvadž je neděle a většina musí na druhý den do práce (někteří podnapilí ještě tentýž večer) tak se žádné bujaré oslavy nekonají. To co na začátku vypadalo na ostudnou hrůzu nakonec vyústilo v solidní zábavu a tak se všichni rozcházíme spokojeně domů. Další zápas se hraje ve Varech, kam se momentálně žádný mega výjezd nekoná a v sobotu máme Kladno, na které se určitě všichni těší, co je ale ze všeho nejdůležitější je další středa, kdy zajíždíme do Přerova, tam musí panovat čistý fanatismus, ať jim připomeneme, jak to vypadá když přijedou ovcomrdi!!!

napsal: Lišaj