Trojboj během pěti dnů, Litoměřice, Slavia, Havířov..

Litoměřice doma, sobota 28.10.

Nijak dobré výkony, nezajímavý soupeř, žádné očekávání v hledišti pro dnešní zápas není. Jak mile přicházím na stadion jsme velice překvapen zaplněností tribuny.(celkem při zápase bylo 2951lidi, nevím jak je to počítané ale určitě bylo klasicky víc 🙂 ) Před zápasem kromě klasických vlajek vyvěšujeme i transparenty ohledně výjezdu sezóny do Budějovic.

Od první minuty se fandí na takovém průměru, za buben si v první třetině stoupne mladý nadějný bubeníček, zápas od zápasu mu to jde lépe a lépe, je dobré mít v záloze nadějnou mladou krev, která v mnoha jiných táborech chybí 🙂 jestli si chce někdo další přijít a ukázat co v něm je jak už u bubnu nebo na zábradlí nebráníme se, my tu věčně nebudeme, ale zpátky k zápasu. První třetina končí bez branek, nic zajímavého se v ní neděje. Do druhé třetiny nastupujeme ve dvou na zábradlí, k bubnu jde námi dobře známa postava, a je to znát. Jedeme co to jde ale hráčům se pořád nedaří dát gól. Hráči soupeře, neboli svazové lehké dívky jak později byli nazváni. bráni svou branku co to jde. My prý dáváme gól, ani nestačím vnímat vše kolem sebe, světlo za bránou svítí, ale rozhodčí rozpažuje, asi moc načichaný výparu.

Do poslední třetiny jdeme s cílem podpořit co nejvíce naše hokejky, ti bohužel dostávají gól a naše fandění začíná upadat. Běží poslední minuta zápasu mnoho gaučáku ze sezení začíná odcházet, v tom dáváme v posledních vteřinách gól na 1:1 .. slavíme jak při postupu playoff, tribuny opět ožívají. Prodloužení rozhodnutí zápasu nepřineslo a tak jsou na řadě nájezdy. V těch se nám vede lépe i díky gólmanovi Pavelkovi, který je po zásluze oceněn mužem zápasu. Při děkovačce nezapomene pozdravit naší vsetínskou legendu a popřejeme mu všechno nejlepší k narozeninám, poté se můžeme v poklidu rozejít do svých klasických hospůdek. K hostům není třeba co psát, dojelo jich asi tak jedno auto, přivezli si i vlajku ale jen pozorně sedí na rohu sezení.

napsal Čert

Slávia venku 30.10.

Vložené pondělní kolo nás zavedlo do Hlavního města, kde se náš A-tým představil po dlouhých 10 letech. S ohledem na blížící se výjezd sezóny do Budějovic se však do Prahy žádný hromadný výjezd nekoná a každý vyráží po své ose. Před utkáním panuje v okolí stadionu poklidná atmosféra a s větší mírou překvapení je zde velké množství „pomahačů a chráničů.“ Oproti posledním vzájemným utkáním doznal slávistický stánek několika drobných úprav a to včetně přemístění pokladen. Po zakoupení vstupenek do sektoru hostí se vydáváme do útrob stadionu. Předtím nás však u vchodu čeká důkladnější kontrola a to nejen oděvů, ale i nápisů na vlajce. Po příchodu do sektoru, kde se v tu dobu nachází přibližně padesátka Ovcomrdů, vyvěšujeme vlajku, domlouváme strategii a ve střídavé péči se jdeme postarat o bufet. Klobása chutná nadprůměrně, ale obsluha je za očekáváním. Po návratu do našeho sektoru, objevujeme nejen stálice, které 10 let v pralese jezdili na několik zápasů v sezóně, ale i takové, kteří od vyloučení Vsetína z extraligy na hokeji nebyli. K vidění jsou tak staré dresy, šály a především tváře. K vysokému počtu nakonec přispívá i skutečnost, že si do ohrádky našlo cestu i mnoho Valachů pracujících či studujících v Praze a konečné číslo tak dává neuvěřitelných 248 kusů!
Během zápasu se do našich chorálů zapojilo také několik sedících. Přestože fandění chyběla jakákoliv organizace, bylo fandění na průměrné úrovni a fandilo se po celý zápas. Domácí sektor byl v našich pozicích slyšet pouze sporadicky a vše naznačuje tomu, že zde nezažívají svá nejlepší léta. Nutno dodat, že naše fandění bylo posilněno bojovným výkonem našich hráčů a tak přišla v závěru řada také na Vysoký jalovec. Ten utnula vyrovnávací branka „oblíbence“ Endála 9 vteřin před koncem. Prodloužení se odehrálo nahoru dolů a jelikož jsme byli úspěšní v dovednostní soutěži, mohli jsme tento slavnostní den oslavit děkovačkou na venkovním ledě!

napsal: Zelí – Pražská spojka

Havířov doma, 1.11

Na dnešním zápase chceme vyzkoušet nový chorál, hecujeme na internetu lidi k naučení melodii a doražení na stadion včas ke zkoušce. Při našem příchodu je však zklamání, počet na stadionu je žalostný, proto se domlouváme že dneska nic zkoušet nebudeme. Na dnešní zápas sem se docela těšil, hlavně kvůli fans scéně od obou táboru. Moje natěšení rychle upadá, my fandíme tak na půl plynu nepředvádíme vůbec nic extra, je to asi tím že je středa a když se lidí nenalejou tak se jim fandit nechce. Od 15. minuty jde k bubnu opět mladá naděje a jeho bubnování je snad v první třetině jediné pozitivum. Na ledě nám to hokejky moc nezlehčují a tak po první třetině prohráváme 0:1. Do druhé třetiny nastupujeme i s trochu vylepšenou sestavou v kotli.

Fandění se trochu zlepšilo, ale jedeme pořád takový průměr toho co dokážeme. Zkoušíme zapojit i celý stadion rukama nahoru, po této situaci to lidi aspoň na chvíli nabudí a snaží se aspoň otevřít pusinky. Ve třetí třetině už naše fandění v určitých místech je lepší, ale furt to dneska ztrácí ten správný fanatizmus, který my dokážeme vyvolat, bohužel dneska není ten správný den. Nevím kdy jindy bude?? až dojede takové Ústí a na druhé straně bude nula hostů? .. to nevím komu se budeme chtít předvést. V zápase už prohráváme 0:2 a první fans ze sezení začínají odcházet, my je ihned bombardujeme slovy kam odchází.. Co jste tak žízniví? nebo vás už ta hra nebaví? tak příště zůstaňte doma u PC 🙂 Nás to ale v kotli nijak netrápí, po nekonečně dlouhé olé oléé zbrojovka, přichází klasický třetí třetinový chorál šalala.. ten aspoň je předveden docela kvalitně. To je dneska asi tak vše co kvalitně předvedeme, hráčí prohrávají na ledě 0:3 my jim zatleskáme a zabékámé ještě něco na sobotní výjezd sezóny. Po zápase pozdravíme s hostujícím sektorem i vedení hokejového svazu, k hostům dneska asi nic moc taky nebudu psát. Každý ví jaký je u nás sektor pro hosty, v zápase je skoro vůbec neslyším i přes naše velké výpadky a slabé fandění.

V hostujícím sektoru se schází cca 50havířováků, kteří mají vyvěšené 4své zástavy, jestli si dobře pamatuji. Doufám že v před vánočním střetnutí takový zápas bude mít mnohém lepší akustiku jak dnes.