První kolo Prostějov

8.9. 2018
Prostějov – Vsetín 6:5p
Po vydařené přípravě vyjíždí naší borci k prvnímu kolu na led Prostějova, na toto utkání počítáme s velkým zájmem naší strany. Proto se snažíme nachystat na první kolo nějaké to choreo, dlouho si lámeme hlavu co vlastně uděláme, jelikož nápadů je po skromnu tak nám přichází vhod změna názvu ligy a tak si pochopitelně trochu rýpneme do lidi za velkým kulatým stolem tam nahoře.

Dva týdny před výjezdem vystavujeme náš spoj do PV, který musíme 4dny před odjezdem posunout díky změně termínu Prostějovským klubem. Jestli se někteří zalekli, že se nebude stíhat zpáteční spoj nebo nevím proč, ale vlakem jede tak 60tka lidí (to že se nestihne spoj bych strach neměl, kdo by se s náma sral do rána ve městě 😀 radši zdržím spoj o 10minut než hlídat po městě 60tku lidi dalších 6hodin). Choreo radši vezeme autem a tak se hodinu před zápasem nacházíme před stadionem. Tady se naše banda rozchází a půlka jde ještě sednout na pivo, druhá jde na stadion donést věci. Před stadionem nám ještě jedna hlavni postava domácího kotle nabízí pomoc při případném nepronešení chorea na stadion za to díky ;-). Nakonec pronášíme bez problému a tak to směřujeme do našeho kotle, kde už se to začíná pomalu plnit. Věšíme na vrchní plot dvě flagy doplněné dvěma malými na spodním plotě. Vlaková souprava doráží na stadion a tak se nám sektor solidně zaplnil. Lidí stojí od mantinelu od bufetu až po poslední nejvyšší řadu v sektoru, počet? nevím letos je nám to jedno na to jsou jiní. Dvě desítky rodin s dětmi sedí i vedle kotle mezi domácími.

Hráči nastupují a my začínáme svůj support ten je od začátku takový průměrný, to se ale mění po prvním gólu. V tu chvíli chystáme i choreo, (jak sem zmínil rypneme si do šéfu svazu kteří nám minulý rok dali třeba nesmyslnou pokutu za vhození topinky na Přerovského trenéra), nad naše hlavy přijde 2x, poprvé cirkusový stan s logem wsm ligy, který nedrží jak by měl, ale tak poučení pro příště, poté jde celá plachta dolu, kde je strhnuté staré logo a nahrazeno novým, doplněné o nápisy: Nový název, stejný cirkus.

Díky lidem že do toho nedělali při prvním vytažení díry a drželi i když padl gól za to palec horu. Vedeme 0:2 naše podpora stoupá, ale nedrží moc dlouho po inkasovaných gólech do naší sítě. První třetině dojde i k výměně pár ran se securitkou, jak to rychle začalo i rychle skončilo. Druhá třetina z naší strany takový průměr, když se vede tak se fandí, když ne tak je to zas místy slabé což je špatně. Ve třetí třetině jak sem zmínil nám dopřává skóre zápasu a tak naše fandění je místy kvalitní, jde se i do půl pasu začínáme pomalu oslavovat když domácí minutu před koncem srovnávají dostáváme ledovou sprchu, v prodloužení dávají vítězný gól a tak se dneska musíme spokojit s jedním bodem. Poděkujeme hokejkám a míříme na vlak směr VS.  K domácím, mají dobře ovlajkovaný sektor, kde visí i ukořistěná vlajka Olomoucké Mory, jejich počet je na první kolo dosti slabý, ale i tak si jedou svoje hlavně když vedou, naopak když zase vedeme my tak je to slabší stejně jak u nás.

Závěrem bych chtěl ještě dodat pro některé, když jedete na hokej tak se k tomu i tak postavím a zpívám to co mám a né X dalších ptákovin, které k tomu dni nepatří, a když chlastám tak snad každý má svou míru a ne že se nalije do mrtva a zápas prospí a pak se vzbudí a začne dělat bordel, děláte ostudu jak sobě tak nám kteří se o něco snažíme.
Ve středu zajíždí naše hokejky na Kladno(kde nic neorganizujeme) a v sobotu přivítáme na domácí půdě Havířov, na tomto utkání představíme i nová trika pro tuto sezónu máte se na co těšit 😉