Přerov a Havířov v jednom ..

Přerov-Vsetín 1:2PP, pondělí 15.10.

V Přerově jsme v loni měli dva solidní výjezdy, z nichž jeden byl v sobotu, letos nám na všední dny vychází snad všechno a není tomu jinak ani v tomto případě, mimochodem další výjezd do Přerova taky středa..,co se týče počtu, tak z toho strach nemám, je to náš nejbližší výjezd a největší rival a tak je jedno jestli tam jedeme přes týden, nebo o weekendu, horší je to pak na druhý den v práci, kde se zregenerovat po takové jízdě není moc příjemné. Žádná hromadná organizace se nehrotí a tak každý jede po svojí ose. Jelikož je teď Valašsko plné různých objížděk, omezeních a semaforů a po cestě nastali další komplikace a ještě ke všemu jsme vyjeli o půl hodiny později než jsme chtěli, tak mi probleskne hlavou myšlenka zdali vůbec budou lístky. Přerovské vedení totiž opět věhlasně apelovalo, že pro hosty bude k dispozici pouze 230 vstupenek. Vím že hodně lidí kupovalo lístky přes net a co máme informace během cesty, tak už cca hodinu před zápasem bylo na stadionu přítomných nemálo ovcomrdů. Obavy byli však zbytečné, sekurity bez problému pouštěli i přes přesáhnutou kapacitu sektoru pro hosty.Přerov klasika, na každém rohu policejní anton, u stadionu pak 5 policajtů na metr čtvereční, sekuritka jako z armády námořnictva USA, nic neobvyklého. Na stadion se dostáváme pár minut před úvodním buly a sektor hostů už jede na plné obrátky. Všímám si taky několika vsetínských na sezení mezi domácími. S prvním vhozením se rozjíždí i kotel domácích,který je plný, stejně tak zbytek stadionu, moc volných míst k vidění není, návštěva je hodná tomuto zápasu. Oba tábory se vzájemně ,,pozdraví,, a zápas začíná.

Naše první třetina není úplně špatná, ale mohlo to být určitě lepší. Celkově mi letos přijde že první minuty jedeme na 200% a postupem času to opadne a to i za příznivého stavu. Nejvzrušivější část první třetiny se odehraje až v poslední vteřině, když vstřelí gól náš ogar z Kanady a my tak jdeme do druhého dějství za stavu 0:1. Na ledě to dnes není bůh ví co záživného, celý zápas naše hokejky brání své vedení, velmi často pak v oslabení, což jim síly určitě taky nepřidává, čím víc se však blíží konec tím víc sílí náš support, který je ke konci opravdu dobrý. Domácí dnes slyšet jsou, ale není to nic převratného, nejspíš za to může i dění na ledě, ale i tak si to zde pamatuji daleko žhavější, kotel přerovských fandí, to ano, ale zbytek stadionu na ně spíš sere, tleskáním se k nim přidají jednou, dvakrát za třetinu… Jak už to v Přerově bývá zvykem, dostáváme gól v poslední minutě, to je asi tak jediný okamžik, kdy jsou domácí více slyšet, v tu chvíli hala doslova burácí. Polovina našeho sektoru se zklamaně drží za hlavy, polovina to hecuje, že ještě není konec, ještě je o co hrát a ještě pořád zde můžeme vyhrát.I 2 body z Přerova bych bral všemi dvaceti. Přes přestávku před prodloužením před námi prochází domácí maskot, který si samozřejmě neodpustí provokativní gesta, za což mu dáváme ochutnat litry místního piva, jeden kelímek je vhozen tak šikovně, že přistane zaháknutý na vrcholku ochranné sítě,no kdyby to ten dotyčný takhle hodit chtěl, nepovede se mu to ani 20x z 20. Hasič sbírající kelímky pod naším sektorem si musel po zápase přijít na slušné dýško 🙂 . V prodloužení dává nakonec gól náš Ondra Slováček, který letos hraje v neskutečně formě. V hostujícím sektoru propuká obrovské veselí, konečně se to povedlo, konečně z Přerova vezeme výhru, věřím že letos nebyla poslední-). Děkovačka je neskutečná, nepamatuji si ani kdy naposled jsme mohli po zápase na přerovském zimáku takhle slavit, nějaký rok už to bude. O to příjemnější pohled je na odcházející nasraně domácí :-). Venku už čeká slušný zástup místní domobrany, složené spíše ze starších (myšleno zkušenějších) typů. Hecují nás a vyzývají ke konfrontaci, přes policajty je to spíš úsměvné, nic méně i tak se jim podaří pár ovcomrdů napadnout, někteří se ubrání, někteří ne, policajti nehnou ani brvou, startovat začínají až když se snažíme nějakým způsobem zapojit i my,k tomu nemám co bych řekl, ať hrajeme s Přerovem doma nebo venku,vždy jsou pro četníky prioritou ovcomrdi. No aspoň byla konečně po letech v Přerově aspoň trochu sranda, o to víc, že to byl teprv první zápas letos :-). Po odjezdu ještě chvíli jezdíme po Přerově a hledáme benzínku na které bychom natankovali, jelikož Molka u stadionu je uzavřena. Po cestě vídáme páry ovcomrdů v symbolech, někteří narvaní jak dobytci, kteří na sebe ještě ke všemu upozorňují hulákáním různých kravin, pak se na netu dočtu, jak někteří vsetínští brečí,že jim byly ukradeny symboly. Co jako čekáte? Všichni víme jaké vztahy mezi Přerovem a Vsetínem dlouhá desetiletí panují, chodit někdo po Vsetíně v přerovských barvách, asi by moc nepochodil daleko. 28.11. přivítáme Zubry doma a už teď vím, že to bude velmi zajímavý zápas :-).

napsal: Lišaj

sobota 27.10. Havířov – Vsetín 4:1

Díky oslavám 90.let havířovského hokeje, je naplánovaný začátek zápasu už na 16:30, toho využíváme k vlakovému cestování, místo busu který byl původně v plánu. Týden před výjezdem se scházíme na kreslení nějaké té optické prezentace, času moc není a na kreslení toho máme hodně. Pozitivum je že se konečně scházíme ve větším počtu, začátek týdne je věnovaný ještě choreu k výročí 100let republiky, který vytahujeme na středečním zápase s Kladnem( velmi povedené!!), poté přichází na řadu sobotní choreo.

Kreslíme dvě nové mávačky, které ozdobily v Havířově náš sektor po celý zápas(opticky vypadají super), kreslíme i něco nad hlavy, kde dáváme naše ovečky na traktoru s nápisem Vsetín on tour, které dáváme na každou pozvánku k venkovním zápasům. To že kreslíme zase až do odjezdu vlaku se u nás nikdo už ani nediví, vše na poslední chvíli 😀 .. Na nádraží pomalu kupujeme lístky, které dneska jsou extra levné díky oslavám republiky, za 55 korun zpáteční lístek proč néé,o to více se kupuje nějaké to pivo. Vlakem nás cestuje cca 80, vlak je narvaný turisty a tak si to kráčíme do 1. třídy, kde se to nelíbí jedné slečně, které není příjemná vůně piva a tak se otvírají ve velkém  flašky slivovice, ať se načichá i něčeho pořádného. Po dvou přestupech se nacházíme za deštivého počasí v Havířově na nádraží, odtud jedeme linkovým busem až ke stadionu. Kupujeme lístky a bez jakékoliv buzerace si dnes tady mužem chodit jak se nám chce. Míříme rovnou k sektoru nachystat dnešní prezentace. 25 minut do utkání a jediný sektor který se plní je ten náš, což se divím, ale jakmile se blíží začátek zápasu tak na domácí tribuny přichází více a více lidí,celkem se na tribuně pohybuje 3295, což je pro domácí po delší době a i na delší dobu velké číslo.

Na začátku zazní ještě národní hymna nějaký ceremoniál a zápas může začít. Dáváme brzy gól a to nás startuje,první třetinu nám to docela jde dobře, ve druhé třetině ze startu vytahujeme choreo podsvícené stroboskopy, a to je tak jediné pozitivum ve druhé třetině, jelikož se domácí dostávají do vedení tak jsme během této třetiny opaření čehož využívá domácí kotel, to neplatí už ve třetí třetině z naší strany, domácí dneska jedou více než dobře kdy se zapojuje hodně pravá strana od kotle,což je dobře znát.

My ale víme že dnes body neodvezeme a tak se bavíme po svém a jedeme dokola jeden chorál u kterého se snažíme vymýšlet všelijaké věci aby to lidi nahecovalo více, což se daří a tak za poslední třetinu dík. Hokejky nakonec prohrávají my jím po zápase zatleskáme i když to nevyšlo nevadí, a odebíráme se na bus, kterým míříme zpátky na vlak, dokupujeme nějaké zásoby a kolem 23 hodiny sedíme na pivu v naších hospodách.