Konec roku a zajímavý soupeř, Motor a Prostějov!!

Vsetín – České Budějovice 3:1 27.12. 2017
Poslední domácí zápas roku máme doma přivítat České Budějovice, lepšího soupeře jsme si o svátcích asi nemohli přát. Před zápasem se točí velké dohady, kolik lidí by dnes mohlo na Lapač zavítat, můj tip je max 4 000, dlouze táhnoucí se fronty od vstupní brány na stání půl hodiny před zápasem však dávají tušit, že návštěva dnes bude ještě o něco větší, spolu s hosty by jsme dnes mohli dosáhnout 5 tisícové hranice, což se nakonec potvrzuje. Na značku přicházíme asi 10 minut před úvodním vhozením a na tribunách už to značně vře, o atmosféru před zápasem se starají hlavně hosté, kterých k nám dorazilo několik stovek a nebojí se ještě před startem zápasu odpálit nějaké ty strobače, přitom vytahují červeno-žluté mávačky podtržené červeno-žlutým nápisem BUDĚJCE, krásně tak
vyčnívají ze zaplněného sezení a já vím, že pokud bude dnes Motor panovat na ledě, bude to v hledišti hodně těžké.

Podobný počet u nás naposledy pamatuji před 3 lety ve finále od Přerova, trošku se tomu i předloni přiblížil Frýdek, ten však neuznávám, poněvadž než si začali lízat zadky s Třincem, tak jich k nám dorazilo maximálně 15, stejným počtem pak vládli i doma, ale zpět k zápasu.. Od úvodních minut se strhává bitva jak na ledě tak v hledišti, naše hokejky mají enormní nasazení, což v 8 minutě potvrzuje Vojta Šilhavý, který nás dostává do vedení. Rachot jako byl při prvním gólu, jsem u nás letos snad ještě neslyšel. Nepřestávají fandit ani Budějovičtí, kteří jedou celou první třetinu, ta nakonec končí za stavu 1-1, já jsem však nadmíru spokojený a vím že pokud budou hrát hráči tak jak doposud hráli, tak nějaké body doma zůstanou. Motoráci se toho dnes skutečně nebojí a hned o první pauze zapalují další oheň, většina stadionu píská, někteří (včetně mně) tleskají, tohle si u nás naposledy dovolil před x lety Havířov, v zápase který se ani nedohrál, hosté jsou dosti nabuzení a to nám jen vlévá krev do žil, dnes se opravdu hraje ve špičkové atmosféře znějící z obou tribun Lapače! Druhá třetina se hraje v mírné mlze, za hluku obou dnešních táborů.Naše hokejky navíc začínají mít více ze hry a tvoří si jednu šanci za druhou. V 17 minutě nás dostává do vedení Viťas a poslední minuty druhé třetiny se Lapač otřásá v základech.

Podobně začíná i třetina třetí, hokejky dnes jezdí jako nadopovaní, Budějovické k moc věcem nepouští, naopak tvoří i nějaké další šance, ze kterých vstřelují další gól a to burcuje Lapač ještě víc. Hostující sektor od pohledu stále fandí, nicméně už je přes nás vůbec neslyším, samozřejmě nám k tomu dopomáhá i dění na ledě. Vypadá to že dnes budeme brát všechny body a tak 5 minut před koncem začínáme naše tradiční valašské slavící popěvky (My jsme valaši jedna rodina,Po potoce chodila apod..) Nezapomínáme ani na Vysoký jalovec,při kterém poslední minutu vstává celé sezení a tleská hráčům ve stoje 🙂 . Zápas končí výsledkem 3-1, skvělý výkon dnes podal celý tým, mně ale nejvíc těší že dva góly vstřelil náš oblíbenec, čistokrevný valach a kovaný vsetíňák David Vítek. Velmi dobře zachytal i Šurda, za což jsem také nesmírně rád.

S hráči probíhá děkovačka, v sektoru hostů mezitím zase něco hoří, pyrotechniky si Motoráci dnes dovezli dost, za to palec nahoru. Po zápase rychle sbalíme věci a jdeme to omrknout ven, zda se neděje něco zajímavého,většina motoráků už je ale pryč, chvilku se podíváme na každoroční ohňostroj ukončující letošní rok na Lapači a rozcházíme se slavit do ulic.

napsal: Lišaj

Prostějov – Vsetín 1:4 29.12. 2017

Před výjezdem do PV tvoříme anketu, zda jet hromadně vlakem, nebo zorganizovat autobusy, většina se rozhoduje pro první možnost a tak to hecujeme vlakem. Sraz dáváme v knajpě, kam někteří dorazí ještě pod parou od zápasu s Motorem, není se čemu divit, hraje se obden, což je pro nás krátká doba na vystřízlivění.. Ve vlaku nasedáme do jedničky, jelikož ve dvojkách není místo a ač je průvodčí ze začátku trošku nevrlý, tak proti přesile nemá šanci a nechává nás v klidu, spíše vyhazuje normální cestující, kterým to pak prý finančně vynahradí, my tak máme celou jedničku pro sebe, což je luxus který jsme dlouho neměli 🙂 . Celou dobu jsem jel v domnění, že nás jede pouze tento jeden vagon,v Olomouci se k mému překvapení vynořují Vsetínští i z ostatních souprav, což mně velice potěší, celkem by nás tak mohlo vlakem jet něco kolem 80 kusů..

V Prostějově už na nás čekají četnící, kteří nás v podobě několika antonů doprovází až ke stadionu, bubáků si však nevšímáme a pálíme po cestě co se dá, něco samozřejmě letí i pod nohy a kola kosmonautů, ti jsou dnes velice klidní a tak cesta k zimáku probíhá naprosto v pohodě. Při příchodu na stadion je náš sektor pěkně zaplněný, hodně lidí je dole u mantinelu,což se mi nelíbí a snažíme se je vytáhnout za námi na tribunu, leč marně, celkově jsme napočítali 338 ovcomrdů. Okolní trubiny jsou slušně zaplněny také a zápas může začít. FOP si dnes chystají dvoudílné předzápasové choreo – Na Moravě leží město, Prostějov to je, se znakem uprostřed, pěkné povedené.

Od úvodu se začíná fandit ve velkém stylu, akustika však není zrovna ideální a tak to bůh ví jaký rachot zas není. První třetinu ale určitě vládnou domácí, kteří slyšet jsou dost, naopak my jsme rozházení po celém sektoru, naše fandění tím dosti slábne, na ledě se také bůh ví co nedějě, první třetina je poměrně nudná. Ve druhé třetině už se hecujeme více, jdeme k sobě, snažíme se zfanatizovat i ostatní, někteří se chytnou, někteří ne, ale pořád lepší než předtím. Prostějov jde brzy do vedení, my se ale pod vlivem alkoholu přestáváme soustředit na dění na ledě a spíše se snažíme na tribuně bavit. Ani nevím jak se to stalo, ale najednou naše hokejky vedou 1-3 ,což má za příčinu to, že se k nám přidává i většina našeho sektoru, teď se mi to velice líbí, jedeme dlouhé chorály pořád v kuse, slyšet je stále i druhá strana,zápas se hraje v dobré atmosféře,lepší už to ale vzhledem k akustice asi být nemůže, je to škoda, protože PV je jeden z těch silnějších táborů, se kterým by to na tribuně mohla být dobrá bitva, na jejich stadionu se popěvky však dost ztrácí. O druhé přestávce se prý snaží uvolnit nějaký ten testosteron někteří ze sekuritky, kteří venku provokují, jedná se však jen o jedince, 99% fanátů je ve vnitř,takže nevím ani co se pořádně stalo, ale prý musela zakročit i PČR,jeden z našich konči po zásahu tomfou v nemocnici. K dění na ledě ve třetí třetině se toho moc napsat nedá, PV je o něco lepší,naše hokejky ale poctivě brání a Frolič přidává čtvrtý gól do prázdné branky, připisujeme si třetí výhru v řadě, což nás katapultuje na 8. příčku zaručující playoff, no jako by jsme to v říjnu neříkali, že do konce roku jsme na místech playoff, sáhněte si do svědomí ti co naše hráče odepisovali, samozřejmě v playoff ještě nejsme, ale jestli si hráči udrží standart jako v posledních zápasech, tak o playoff strach nemám.

Ke konci odpalujeme nějaké to pyro, které hořelo i během druhé třetiny, hráčům hlasitě děkujeme a ubíráme se k vlaku. Ještě jsem nezažil aby jsme vlakem odjeli ve stejně sestavě,v jaké jsme přijeli a tak očekávám co se posere teď, mimo jednoho který byl v nemocnici s úrazem hlavy, zjišťuji i to, že někteří šli na jiné nástupiště, takže se na ně musí pár minut čekat, poté také dostáváme info že někteří dokonce v Prostějově zůstali, a tak musí jet taxíkem narychlo do Olomouce, aby k nám aspoň stihli přistoupit, no klasika… Nálada ve vlaku je velmi dobrá, slaví se ve všech soupravách, největší párty údajně probíhá v jídelňáku. Při příjezdu se jde slavit jak ve Valmezu, tak na Vsetíně. Do příštího roku zůstaneme osmí, navíc po novém roce máme doma slabou Kadaň a hned v sobotu výjezd do Frynce, kam všichni vyrážíme autama !! A poté dvojzápas v Benátkách!