Kladno a Přerov 16. a 17. kolo

Vsetín – Kladno sobota 21.10.

Je tu domácí zápas s Kladnem a já jsem sám zvědav, jaký bude počet hostí, na extraligu jich co si pamatuji já moc nejezdilo, nakonec však budu mile překvapen. 2 hodiny před úvodem dostáváme hlášku,že je jedna nejmenovaná hospoda na Vsetíně obsazená Kladeňáky, neváháme a okamžitě se jdeme (cca 10 lidí) podívat, na onu hostující sestavu. Pochybuji že by k nám přijeli ti, kteří si vyskakovali na Kladně, ale jistota je jistota. U hospody zjišťujeme, že se jedná jen o normály, potažmo fanclubácké rodinky, tudíž je pochopitelně necháváme na pokoji a jdeme si po svojem do naší knajpy Tam rozjíždíme solidní chlastací hru s názvem „vylosuj si co budeš chlastat“ během které nakonec koluje asi 8 druhů alkoholu (no moc dobrý nápad to nebyl). I když nás hra dost bavila a reálně uvažujeme o tom že přijdeme až na 2.třetinu, tak nám to nakonec nedá a půl hodiny před začátkem se odebíráme k Lapači. U pokladem dneska nejsou moc velké fronty a já jsem znejistěn dnešní celkovou návštěvou. Co mě překvapí a zároveň i potěší, je počet hostů, kterých už je teď před zimákem slušná cifra, tudíž by to dnes mohlo mít na tribuně i náboj, proto se taky hecujeme to pořádně rozjet hned od začátku. Hosté všichni pěkně odění do bílých barev, něco zafandí ještě před vhozením buly, mají i buben a celkově se v jejich sektoru schází cca 50 lidí, na Motor, nebo Přerov to zdaleka nemá, ale pořád lepší než Ústí a jim podobné tábory.

Support hostů však zaniká se začátkem naší hymny, kterou zpívá celý stadion(3 100 lidí,na tohle počítání už jsme si zvykli, jen pořád nevím kam by se vždy vlezlo těch dalších 2500…),což dává za tušení že by to dnes mohlo mít opravdu grády. Čím jsem také mile překvapen je nasazení hráčů, né že by bylo oproti jindy menší, nebo slabší, ale je prostě jiné, naše hokejky na Kladeňáky hned vlétli. Hra má od začátku hlavu a patu a díky tomu se zásluhou Davida Březiny brzy dostáváme do vedení 1:0. Nevím jak hrál David v předešlých sezonách, ale já jsem obrovsky rád že jsme tak dravého útočníka získali a že letos bojuje za nás a né proti nám. Hosté za minutu sice vyrovnávají, ale za další dvě nás znovu posílá do vedení tentokrát Radim Hruška. Hra má opravdu grády a taktéž tomu je pochopitelně i na tribuně, jednoznačně se jedná o největší rachot letos, i když to jindy nebývá úplně špatné, tak dnes je ta hra na ledě opravdu znát i v hledišti. Podobné to je i zbylých 40 minut, hokejky si dění na ledě hlídají, soupeře dnes přehrávají ve všech směrech, konečný výsledek 5:1 tomu jednoznačně odpovídá.

Potěšila mně dnes i atmosféra, jak už jsem psal letos zatím určitě nejlepší, důkazem je i fakt, že poslední minutu vstává i sezení a vysoký jalovec si tak všichni vychutnáváme ve stoje. Jen ty děkovačky letos prozatím nemají takový náboj jako v předešlých sezonách, buď jsou hráči po zápasu moc unavení nebo nevím, nepřijde mi že by to prožívali tak, jak jsme byli zvyklí, možná je to i tím, že to vždy hecoval hlavně gólman, ať už Hrouda, nebo Michal, letos máme gólmany nové, chápu sami se s nimi musíme sžít, já ale věřím že do budoucna už to bude jen lepší. Po zápase ještě trochu pohecujeme středeční Přerov a rozcházíme se do hospod. Ještě po cestě z Lapače si na nás otvírá hubu nějaký trouba a mele cosi o tom, že jsme p**e a že na rozdíl od nás chodil na hokej ještě před 20 lety, dobrá, to mu neberu, chápu je starší, ale já osobně vynechal za posledních 11 let dva domácí zápasy a toto individuum jsem ještě nikdy nespatřil, jelikož se tato situace letos neodehrála poprvé, ani podruhé, tak se těch dotyčných ptám, kde jste byli posledních 20 let? Kde jste byli když jsme například s Uničovem hráli ve skupině o udržení a málem spadli do kraje? Myslím že tyhle lidi asi nemá moc smysl řešit…. Každopádně dnešek nám to nijak nezkazilo a my tak můžeme výhru v pohodě zapít. Závěrem chci poděkovat dvěma Litvínovským za podporu,myslím že i oni si zápas s Kladnem slušně užili!

napsal: Lišaj

Přerov – Vsetín středa 25.10.

Do Přerova jsme nejeli dva roky a to znamená že natěšení jsme už od začátku sezony. Po předešlých letošních zkušenostech jsme se na autobus přes všední den vysrali a tak to hecujeme autama. V hranicích dáváme scuka a vyrážíme pospolu 3 plná auta, myslím že promile by dnes nadýchali asi i řidiči.. Po cestě se nic zvláštního neděje a my tak v poklidu a s mírným předstihem přijíždíme do Přerova. Auta necháváme kousek od stadionu a už teď vidíme spousty žlutozelených. Po zaparkování si ihned všímáme malůvek na garážích, které zde zanechali příslušníci Azetu, konkrétně havířovské mladé zvěře. No nevím, zda by jsme si my nechali takto zkrášlit okolí našeho stánku, přerovští o tom stoprocentně musí vědět, beru to jako ostudu MEO fans.. Zajímavý je dnes počet četnických složek, jsou zde pouze dvě auta, která jsou ještě navíc poměrně vzdáleny od našeho vchodu, no ne že by nám to nějak vadilo, ale ve srovnání se zápasem u nás, kdy měli Přerováci venku pomalu jednoho policajta na osobu a k tomu zátarasy jako proti imigrantům, je to velká změna. Čeho je naopak velký počet, je místní sekuritka, která vypadá, jako by se na ně chystal sto členný dav Baníkovců, těch kteří s námi údajně měli jet na baráž do Jablonce. Kde novináři takové informace berou pro mně bude navždy záhada. Na zápas jsme si přivezli i nějaké ty vlepky k prodeji, se kterýma nás jako vždy v Přerově provokativní sekuritka nechce pustit, asi kvůli tomu, že by jsme jednu mohli hodit po trenérovi zubrů, který by měl opět „rozsekanou“ hlavu, no když to dokáže topinka, tak proč né balíček nálepek že.

Náš sektor hostů je solidně zaplněný, když připočtu lidi co stáli u zábradlí a pár jedinců, sedících hned vedle na tribuně, tak náš počet odhaduji na 230 ovcomrdů.

Domácí kotel je zaplněn celý a i celková návštěva na stadionu je dobrá, moc volných míst k vidění zde není. První třetinu to z naší strany co se týče supportu není nic moc, spousta fanatiků je rozházených po celém sektoru, nejsme jednotně u sebe, výsledek tomu taky moc nenahrává. Bůh ví jaký rachot nejde ani ze strany domácích, kotel slyšet je, fandí celou třetinu, ale zbytek stadionu se zapojí až jen při vstřelení branky, jinak ticho, do Přerova mám něco odježděné a bývalo to tu o poznání lepší, pro mě mírné zklamání. O přestávce se domlouváme že takhle to dneska nepůjde a musíme s tím něco udělat, začneme tím, že jdeme všichni pěkně k sobě, máme dnes 2 spíkry, takže každý na jedné straně plotu a hecujeme to od první minuty 2 třetiny a je to hodně znát,za chvíli navíc dává gól zase David Březina a tak to u nás začíná pěkně vřít. Nevím jak to bylo nebo nebylo slyšet na druhou stranu k domácím, poněvadž hosté jsou v meoaréně utopení za plexi,ale soudě toho co prý říkal komentátor v přenosu, tak jsme slyšet byli dost. Podobné to je i třetí třetinu, my pokračujeme ve velmi dobrém dopingu, domácí teď vůbec neslyším, navíc stadion pořád zůstává jakoby opařený, při pokřiku zbrojovka oleole si dokonce všímáme hezké policajtky stojící opodál, která si poskakuje do rytmu našeho chorálu, i to asi svědčí o dnešní atmosféře, nic méně jak píšu, ze stejného hlediska to mohli vidět i přerovští, takže těžko soudit.. Hokejky nakonec dostávají 2 minuty před koncem gól na 2:1, je to škoda,dnes makali, jezdili po prdeli, na body určitě měli, po zápase je na nich vidět zklamání, my se jim ale snažíme zvednout náladu a dáváme najevo že nás to nijak nesere a pokračujeme v dnešním dobrém dopingu ještě po skončení zápasu. Poté balíme věci, jdeme k autu, tam se rozloučíme s ostatníma a jedeme domů. Z dneška máme všichni dobrý pocit, jen škoda těch bodů, ale co v Přerově se nám nikdy na ledě nedařilo, tam jezdíme hlavně kvůli výkonu na tribuně a ten byl dnes skvělý!

Zítra všeci podpořit naše na Lapači proti Litoměřicím!!