Havířov – Vsetín 7. kolo

Jeden ze soupeřů, na které se já osobně těším nejvíc je zde a tak se můžeme začít hecovat na půdu Havířova. Bohužel pro nás se tento match kryje i se zápasem fotbalového MOL cupu, ve kterém zajíždí Baník do Valmezu,tudíž se pochopitelně spousta našich kluků (i holek) vydáva Baník podpořit,což má za následek dosti ochuzenou sestavu, která by mohla do Havru vyjet. Sraz dáváme o půl 5 ve Valmezu na busáku, kde se nakonec sjíždí pouze 3 auta,nikdo další už nepřijíždí a tak vyrážíme do nejmladšího města v našem státě. Do Havířova přijíždíme s půl hodinovou rezervou, nicméně město je tak zasekané, že se na stadion stejně dostáváme pár minut před začátkem. Při koupě lístku si všímám místních ´´pochůzkářů´´ se samopalama. To jako hrozí nějaký teroristický útok nebo tak něco? No jestli je to kvůli nám, tak to jen svědčí jak hloupí lidé téhle zemi vládnou. U stadionu si nás odchycuje jeden sekuriťák a vede nás k našemu sektoru, šacovačku samozřejmě očekávám, ovšem takovou co zde jsem ještě nezažil, nohy od sebe, ruce na zeď a k tomu vám ještě jeden blbeček mává kamerou přímo před obličejem. Zajímavé ale je, že někteří vsetínští jak se dozvídám, byli vpuštěni normálním vchodem pro domácí a bez žádných ponižovacích prohledávání. No nevím podle čeho si to ti chlapci vybírají a vědět to radši ani nechci. Při příchodu do sektoru jsem mile překvapen naším počtem, asi 100 lidí,plus samozřejmě pár lidí stálo venku a někteří ještě ani nepřijeli, v celkovém součtu se nás schází 144.

Domácí kotel je solidně zaplněn, jakožto i většina stadionu. S úvodem domácí spouští svojí havířovskou zvěř, na což jsem se těšil a tento chorál se mi moc líbí. Řvou všichni a poctivě, nicméně co si zde pamatuji ze II.ligy, tak to byl jiný rachot, možná jsem měl vůči nim velké očekávání, nebo jich zkrátka do kotle chodilo tehdy víc. Slyšet jsou hodně,ale není to to co to bývalo, i tak jsem ale od soupeřů hlasitější podporu za poslední dva roky neslyšel, možná tak v loni v Brodě, ale tam jsem domácí nevnímal skrz velký počet vsetínských. Na ledě se odehrává skvělá bitva s vynikajícím nasazením, na havířovských hráčích jde vidět domácí sebevědomí a na těch našich zase obrovská bojovnost. Zdá se že už těch proher mají také dost a začali konečně jezdit po prdeli, i když brzo dostáváme gól, tak neskládají zbraně a bojují dál. Do konce třetiny ještě naše hokejky stíhají vyrovnat a já jsem tak po 1.periodě velice spokojen. Co se mi na místním stánku také libí je roznášení piva i přes hrací dobu, bylo to tu v II.lize a je to tu pořád, což je fajn, spousta z nás toho samozřejmě využívá a tak výčepní se svojí kolegyní nestíhají s košíkama plných piv chodit. S druhou třetinou se začínají čím dál více rozjíždět domácí,my se však nechceme nechat zahanbit a hecujeme lidi co se dá. Na stadionu tak panuje skvělá atmosféra hodná tomuto zápasu, chvílemi opravdu rachot ze všech stran. Na plno se domácí rozjíždějí až ve 3. periodě, to když se jim podaří vyhecovat i zbytek stadionu, v tu chvíli se mi vybavují vzpomínky na tehdejší postupovou sezónu AZetu. Kdy zde bylo pořádně rušno. Mezi 2-3 třetinou k nám přichází místní fanatici s návrhem, že by jsme mohli společně dát najevo, co si myslíme o nynější situaci ve svazu českého hokeje, pochopitelně souhlasíme a tak zhruba v 5 minutě odpovídáme s domácími ČURÁCI-ZE SVAZU-ČURÁCI-ZE SVAZU- na poprvé to sice nevyšlo, na podruhé už jo, dobrý nápad! Zápas jde do prodloužení kde ze samostatného úniku vstřeluje vítězný gól Markovič a my tak můžeme konečně slavit! 2 body z Havířova jsem upřímně nečekal, nicméně bylo na čase bodovat. Před hokejkama musím dnes smeknout, jejich výkon se mi moc líbil a jestli takhle budeme hrát i v sobotu,tak společně se sílou Lapače věřím ve 3 body. Po zápase si ještě zakřičíme opakovačku s domácími co si myslíme o svazu,i o fízlech. Podtrženo sečteno, s fanděním jsem dneska spokojený, možná i kvůli nízkému očekávání, s hokejem pak spokojen nadmíru! Cesta domů probíhá v poklidu a my se tak můžeme těšit na sobotu,VŠICHNI NA MOTOR!!!

napsal: Lišaj

Příští týden ve středu 4.10. nás čeká výjezd do Prostějova. Kdo má zájem vyrazit autobusem tak ..
rezervačka na info@ovcomrdi.cz … cena 200kč .. od Lapače 15:30 a Valmez(vsetínská) 16:00