Kvalitní představení v Jihlavě!

10.10. Jihlava-Vsetín 1:2

Jihlavu venku nám první zápas los přihodil na středu, kvůli tomu neorganizujeme autobus, ale hecujeme to společně auty. Zájem je veliký, problémem je však málo aut a řidičů, proto nabádáme všechny kdo by měli místo, aby se ozvali, ať může jet co nejvíce lidí. Po městě vidíme hloučky lidí v červeno-žluté, mířících ke stadionu, to dává tušit slušnou návštěvu. Při příhodu ke stadionu už se ven nesou pokřiky, které nám jsou velmi známé, takže nám bylo jasné, že hecovačka pomohla a nějaký ten ovcomrd navíc se v sektoru hostů objeví. Před vchodem pro hosty hlídkuje pár jednotek PČR, plus nějaká ta sekuritka, ale nic hrozného, osobně jsem čekal daleko větší manévry, šacovačky od sekurity jsou poměrně důkladné, ale jinak vše v klidu a sekuritka nijak neprovokuje, naopak v určitých věcech spíše vychází vstříc. V našem sektoru se nachází cca 150 ovcomrdů, na lidech je vidět že se do Jihlavy těšili a všichni si to značně užívají od prvních minut zápasu. Jihlavský zimák je pěkný, prostorově větší než Lapač, přesto útulný, skvěle sladěný do klubových barev, tak by to mělo vypadat, velmi dobrá akustika, tudíž jsou slyšet od začátku domácí a ještě lépe sektor hostů.

Po 1 třetině, kterou naši prohrávají 1:0,se vydává okoštovat místní gastronomii jeden z ovcomrdů, však překážkou mu je zkonzumovaný alkohol, kdy se během několika desítek vteřin zjeví snad ve všech koutech stadionu, i tam kde sekurity nepouštěli, my na tribuně s úžasem sledujeme jeho teleportovací schopnosti, zda se mu nějakou tu klobásku sehnat povedlo jsme se nedozvěděli, jelikož zřejmě díky gořalce mluvil řečí nám neznámou..a přitom jsme měli stánek hned nad sektorem.. . Ve druhé třetině otáčí naši borci skóre během jedné minuty, to v nás probouzí skutečný fanatismus, několik minut tak jedeme na 120% aniž by jsme se byť na vteřinu zastavili. Po pár minutách se opět probouzí i pochopitelně opařeni domácí a zápas zase jede v dobrém supportu z obou stran. Domácím atmosféru trochu kazí místní známý trumpeťák. Chápu je to zde zažité a někomu se to může líbit, většině z nás je to však proti srsti a tak ho několikrát za třetinu vyzýváme k zahození onoho nástroje, jenž se na hokejové tribuny dle mě zrovna moc nehodí..Znám tábory, zejména však ty fotbalové, kde se podobné nástroje používají, tyto tábory ale mají své chorály uzpůsobené k takovému fandění, k těm Jihlavským chorálům se trumpeta nehodí, je to však jejich věc a pokud to tady ty lidi dokáže vyhecovat, tak proč ne.. . Třetí třetinu hru na ledě diriguje spíše domácí Jihlava, naši se do ničeho nijak extra nehrnou, soustředí se na obranu a vychází jim to :-). Čím více se blíží konec zápasu, tím více sílí naše podpora, zatímco domácí slábnou. Hokejky to nakonec i přes perný konec dotáhnou do vítězného konce a z Jihlavy vezou 3 body, nádhera! Po skončení ještě pár minut jedeme vysoký jalovec, hráči si děkovačku užívají, největší radost má jednoznačně Gábič, bylo na něm vidět že tady moc chce vyhrát,tomu taky odpovídal jeho dnešní SKVĚLÝ výkon! Ten jsme podali i my na tribuně, příkladně se zapojovali všichni, poctivě jsme používali ruce a snažili se řvát co to dá, každému zůčastněnému opravdu díky, takhle by to mělo vypadat pokaždé!  Odchod ze stadionu probíhá za veselého zpěvu, bez většího dohledu PČR, žádná zbytečná buzerace, zpíváme si a děláme co chceme, někteří ještě vykupují poslední točené z venkovního stánku a všichni se pomalu ubíráme k autům. Při odjezdech vidíme spousty troubících aut ze kterých vlají žluté šály.Tento výjezd nebyl sice jeden z těch početnějších, ale i tak bych ho zařadil mezi top za poslední dobu.

napsal: Lišaj